Дани информатике у школама Војводине 2021.

Дани информатике у школама Војводине је покрајинска манифестација коју организује Центар за развој и примену науке, технологије и информатике уз подршку Покрајинског секретаријата за образовање и која се успешно реализује од 2005. године.

Циљ пројекта је информатизација наставе у војвођанским школама, примена рачунара у руковођењу школом, коришћење интернета, подстицање наставника на стручно оспособљавање за примену рачунара у свом раду, учешће ученика на такмичењима из области информатике и роботике…

Наша школа већ неколико година са успехом учествује на овој манифестацији, те смо и ове године освојили значајне награде.

Као школа освојили смо главну награду: Плакету Проф. Стјепан Хан, док је награду за иновације и истраживачки рад добио ученик Маријан Петровић, чија менторка је била наставница технике и информатике Снежана Врањеш.

Додела признања уприличена је у среду, 22. децембра 2021. на Факултету за економију и иинжењерски менаџмент ФИМЕК, у Новом Саду.