Screenshot_3

Марко Денда успешан на конкурсу „Дигитални постер“

Друштво математичара Србије уз помоћ Центра за промоцију науке организовало је конкурс “Дигитални постер” са циљем да промовише наставне предмете математика и информатика код ученика. Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа. У периоду од 15. септембра до 28. новембра пријављени учесници су слали радове на конкурс.
На конкурс је пристигло више од 500 радова, а како је такмичење било и екипно, учешће у конкурсу узело је око 1700 ученика основних и средњих школа широм Србије.

Рад Марка Денде, ученика VII4 , „Подела троуглова“, ушао је у ужи избор и изложен је на изложби радова пристиглих на конкурс „Дигитални постер“, која је отворена 27.11.2021. у Задужбини Илије М. Коларца у Београду, а може се погледати онлајн на линку: Основна школа – ужи избор

Честитамо Марку и његовој менторки – наставници математике Зорани Раичевић.