Ученици који похађају слободну наставну активност Цртање, сликање и вајање, учествовали су ових дана у ликовним радионицама на тему Орнамент, што представља шару која се понавља.

Једна група је радила у Народном музеју, где су прво обишли археолошку збирку керамике из млађег каменог доба, неолита, а затим погледали презентацију о орнаменталним декорацијама на керамици и текстилу, коју је представила кустос музеја Ивана Арађан. После тога, наши ученици су имали прилике да представе своје идеје инспирисани оним што су видели.

Друга група ученика је била у Галерији “b612”,  наше бивше ученице Тамаре Јованов. Она је мотивисала наше ученике примерима орнаменталне декорације старе Грчке и обезбедила материјал за рад у три технике. Једни су радили мозаике од картона, други су радила зграфито технику, а трећи колаж технику у комбинацији са бојицама.

Обе радионице су биле веома успешне и лепо су се надовезале на ликовне теме које су ученици радили у школи.

Припремила: наставница Хајналка Гуљаш