Наградни излет за наше чуваре природе

Ученици шестих разреда који похађају слободну наставну активност ,,Чувари природе“ награђени су излетом у Сремске Карловце и Стражилово.

Излет су им омогућили чланови организације Мали еколози, које води наставница Ивана Вуков, а који су за прошлогодишњи рад награђени у оквиру програма ,,За чистије и зеленије школе у Војовидини“.

Шестаци су провели дан са члановима ,,Младих горана Новог Сада“. Посетили су Сремске Карловце и Еколошки центар Радуловачки. Возили су се катамараном по Дунаву, а затим учествовали у радионици ,,Водена авантура“, где су правили сплав и фабрику за пречишћавање воде.

Након ручка, дан су провели у Националном парку Фрушка гора. Научили су основна правила планинарења, посетили гроб Бранка Радичевића на Стражилову и учествовали у радионици ,,Потрага за природом“.

Правили су и еколошке разгледнице да их поделе другарима.

Искуство ће поделити са осталим ђацима и тиме помоћи да наша школа и наш град буду здрава средина за живот и учење.

Припремила наставница Зорана Раичевић