Обавештење за ученике – из дечјег зубног диспанзера

На адресу школе стигло је обавештење из Дома здравља “Др Бошко Вребалов” – Службе за стоматолошку здравствену заштиту, те смо у обавези да ово обавештење поделимо са ученицима и њиховим родитељима.

Од ове школске године изабрани стоматолог  у дечјем зубном диспанзеру, за сву децу, ученике наше школе, је др Невенка Богдановић.

Заказивање прегледа врши се на број телефона (023) 564-812.

Поред тога, родитељи су у обавези да децу доводе на превентивне стоматолошке прегледе и профилактичке мере, што је услов да буду ослобођени плаћања партиципације и непотребних трошкова. У случају неодазивања на превентивне прегледе, а укаже се потреба за коришћењем стоматолошких услуга, пацијент плаћа 35% од законом утврђене цене услуге. Правилник којим је ово регулисано ступа на снагу 1.10.2021.

Obavestenje stomatolog