20210519_094605

Међународни дан девојчица у ИКТ сектору

Међународни дан девојчица у ИКТ-у обележава се сваког четвртог четвртка у априлу, а ове године свуда у свету славио се 22. априла.

Удружење пословних жена Србије је пре 11 година започело са обележавањем ове манифестације, а већ шест година у оквиру ње се организује такмичење ученица за најбољи видео рад „Ухвати идеју“.

Ове године манифестација је одржана под називом А1 Дан девојчица у ИКТ сектору 2021, од 19. до 28. априла 2021. Организоване су онлајн посете. Током ових онлајн посета девојчице су имале  прилику да чују причу о професионалној каријери две менаџерке, Бранке Пудрље Дурбаба, главне директорке за тржиште компаније А1 Србија и Ларисе Гризило, главне директорке људских ресурса и комуникације компаније А1 и да им постављају питања.

Такмичарски део манифестације био је изабор најбољих видео радова. Од 37 радова пристиглих на конкурс са темом „Ухвати идеју“, 13 је ушло је у финале такмичења, а међу њима и рад нашег тима.

Наш тим чиниле су ученице 7 разреда: Тара Томић, Маријана Печи и Милица Царић и наставница-менторка Милица Кирћански.

20210519_094605

Погледајте њихов видео: