obavestenje

Организација наставе за ученике старијих разреда од 15.3.2021.

Због неповољне епидемиолошке ситуације у Републици Србији, на основу препорука Кризног штаба од 12. марта 2021. године, Министарство просвете донело је одлуку да се од понедељка, 15. марта, настава за ученике другог циклуса  основне школе, V-VIII разред, организује на даљину.

Као што и сами знате, наша школа се од почетка другог полугодишта определила за рад на платформи Мајкрософт Тимс (Microsoft Tеams), те ће се настава у наредном периоду одвијати искључиво на тој платформи.

Настава ће се реализовати у реалном времену, према важећем распореду часова, за цело одељење (обе групе истовремено), пре подне од 8.00 часова. Часови ће трајати по 30 минута.

Сатница:

1. час од 8.00 до 8.30

2. час од 8.35 до 9.05

3. час од 9.10 до 9.40

ПАУЗА

4. час од 10.00 до 10.30

5. час од 10.35 до 11.05

6. час од 11.10 до 11.40

7. час од 11.45 до 12.15

После 11.40 по потреби допунска настава, припремна настава, додатни рад

Ученици су у обавези да редовно прате наставу према распореду часова, у виртуелним учионицама, у договорено време. Односно, да у време почетка часа приступе свом одељењу у Тимсу и уђу на предметни канал (предмет који по распореду часова имају у то време).

Похађање наставе на даљину је обавезно за све ученике. Ученици који не буду на часу у договорено време  биће уписани у есДневник, а родитељи ученика морају да оправдају изостанак одељењском старешини током истог дана.

Према специфичностима предмета и садржаја који се по плану реализују, наставници ће ученике позивати на видео час (уживо у реалном времену) или ће им постављати материјале и задатке за рад, с тим да ће у то време, током трајања часа, комуницирати са ученицима путем порука на каналу, давати додатна појашњења и одговарати на питања.

Уколико наставник започне час путем видео везе, када ученик приступи предметном каналу, видеће следеће обавештење:

Screenshot 2021-03-13 at 10.32.58

Потребно је кликнути на ”Придружи се”, а затим на ”Придружите се одмах”.

IMG-d56bb90fcdce838469f8f0d18b492a9b-V

За почетак нека вам камера и микрофон остану искључени, а укључиваћете их на захтев наставника или по потреби.

Посебна пажња биће посвећена раду и залагању ученика, активности и извршавању обавеза, што ће се континуирано пратити и оцењивати и свакако имати утицаја на закључне оцене.

Ученицима је као и до сада на располагању је и настава на Јавном медијском сервису РТС и платформи РТС Планета, коју могу да користе као додатну подршку. Ипак напомињемо да је присуство часовима на Тимсу обавезно.

Праћење рада на даљину вршиће директор и стручна служба, педагог и психолог.

У наредној недељи неће бити физичких долазака ученика у школу ради оцењивања. Сви раније заказани термини се отказују.