obavestenje

Бесплатни уџбеници – обавештење

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и ове године, за школску 2021/2022. годину, планира да обезбеди бесплатне уџбенике за одређене категорије ученика.

Право на бесплатне уџбенике имају:

• ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци социјалне помоћи)
  • ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану (ИОП)
  • ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који образовно-васпитни рад остварују по ИОП-у и други ученици којима су потребни прилагођени уџбеници (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат)
  • ученици који су у породици треће и свако наредно рођено дете који су у систему образовања и васпитања.

Школи је потребно доставити следећу документацију:

• за ученике из социјално/материјално угрожених породица – решење (копија) којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи
  • за ученике који су у породици треће и свако наредно рођено дете који су у систему образовања и васпитања (средња, школа, факултет) – потврду образовно-васпитне установе о својству ученика или студента. за свако дете.
  • за ученике који су у породици треће и свако наредно рођено дете који похађају основну школу – није потребно доносити потврду, јер школа поседује податке о наведеним ученицима
  • За ученике који образовање стичу по индивидуалном образовном плану (ИОП) – није потребна документација, јер школа поседује податке о наведеним ученицима

Рок за пријаву и подношење документације школи је: 20. фебруар 2021.