energija_je_svuda_oko_nas-w800

Енергија је свуда око нас 2020.

Ученици ОШ ‘’Жарко Зрењанин’’ из Зрењанина и овога пута постигли су сјајне резултате на такмичењу организованом у оквиру пројекта „Енергија је свуда око нас 2020.“ Ментори ученицима биле су ове за све нас веома напорне и посебне школске године наставнице Рената Лазар Декањ и Снежана Врањеш.

Ове године Завршна манифестација „Енергија је свуда око нас 2020.“ – проглашење резултата и подела признања и награда обављена је 21.1.2021. године у 11 часова на факултету ФИМЕК онлајн, путем Zoom платформе. Овим пројектом је постигнуто да се школе, наставници и ученици ангажују у реализацији задатака који су пројектом постављени са следећим темама:

• Обновљиви извори енергије
  • Рационално коришћење енергије
  • Екологија, управљање отпадом и енергија

Учесници су имали могућност да реализују своје пројекте у следећим модалитетима:

• Модели и макете
  • Ликовни радови
  • Литерарни састави
  • Мултимедијалне презентације

У оквиру овог такмичења наши ученици постигли су следеће резултате:

Друго место – Модели и макете

Вукашин Жировић VIII1