Наставак акције озелењавања школског дворишта

У наставку акције озелењавања школског дворишта данас је уз зид код улазне капије засађено 20 садница туја. Саднице су набављене захваљујући средствима добијеним од удружења ЗРЕПОК (Зрењанински пословни круг) у оквиру овогодишњег циклуса пројекта “Да се лакше дише”.

Како кажу у ЗРЕПОК-у циљ им је “да се кроз сарадњу са школама, институцијама и цивилним сектором утиче на озелењавање површина, како би заједно допринели томе да наша средина буде зеленија и здравија. Посебан акценат стављен је на сарадњу са школама, односно на педагошки аспект пројакта. Учествовањем у реализацијама пројеката, ђаци основних и средњих школа стичу свест о значају пошумљавања и бризи о животној средини.”

Ученици I1 и IV4, са учитељицама Јасном Вујадиновић и Драганом Радоњом, данас су помогли да се ова садња успешно приведе крају.