Школска слава Свети Сава 2020.

Поред Дана школе, дан обележавања школске славе Светог Саве, најсвечанији је дан у години за све ученике и запослене у школи. Тако је било и овог 27. јануара у нашој школи, свечано и достојанствено. Обележили смо славу како то доликује свакој домаћинској кући, уз икону, славски колач, жито, свећу… са пуно гостију: ученика, родитеља, колега, пријатеља школе.

Након славског обреда, који су одржали отац Бранислав Петровић, отац Веселин Влашки и отац Петар Илић, овогодишњи кумови школе ученици III2 са својом учитељицом Наташом Нађалин, кумство за следећу годину предали су наставници Марини Живин и њеном одељењу VII1.

Након тога погледали смо приредбу, коју су овога пута припремили ученици млађих и старијих разреда са вероучитељкaмa Милицом Ненин и Јасмином Милисављевић и учитељицом Људмилом Воркапић. Уживали смо у песми, рецитовању, глуми… наших сјајних ђака, а свој музички таленат представили су нам и Теодора Ковачевић и Тамара Радосав, на клавиру, и на гитари Филип Филиповић.

По завршетку програма, сви присутни ученици послужени су житом, славским колачем и бомбонама.