Још једно признање за нашу новинарску секцију

Трећу годину за редом наши млади новинари су успешни на конкурсу “Школски зелени пресс”, који часопис Чувари равнице расписује за новинарске чланке и фото приче на еколошке теме (Похваљене на конкурсу “Школски зелени прес 2017”, Награђене на конкурсу “Школски зелени прес 2018”).

Ове године на конкурс се пријавило 103 школе са преко 400 учесника. Жири је одабрао најбоље, који ће у наредном периоду бити објављени у часопису Чувари равнице и на њиховом сајту, а неки ће бити снимљени и за рубрику “Школски зелени пресс” у оквиру дечје еколошке емисије Питам се, питам на РТВ Војводина.

У конкуренцији новинара 7. и 8. разреда, наша новинарска екипа у саставу: Александра Јованов, Ања Живковић и Милица Кузмић, под менторством наставнице Оливере Урошев Палалић, награђена је за чланак Важно је учествовати, који представља извештај о нашој еко-акцији сакупљања старе хартије, у септембру ове године.

Честитамо!