hrana4

Тема месеца октобра: Здрава исхрана

Сваког октобра на часовима одељењског старешине разговарамо о здравој храни. Ученици VI1 су на ЧОС-у разговарали о свом избору ужине.

Знамо да нам је важно да током боравка у школи, за време одмора, поједемо нешто, окрепимо се и освежимо. Открили смо да често ученици сами бирају шта ће појести за ужину у школи. Њихов избор неретко су газирани сокови, различите врсте чипса, слаткиша, пециво од белог брашна… Некоме родитељи помогну у избору, спакују добар сендвич или воћку, али већина сама бира. Разговарали смо о томе зашто нам је примамљивија нездрава храна. О штетности шећера и адитива које она садржи ученици већ понешто знају. Није било лако распоредити на паное све сличице које смо донели, за неке намирнице постоје недоумице: Колико су воћни сокови воћни? Да ли је здрава салама? А вирашле, паштете? Крофне и кифле? Утисак је да смо поставили већи број питања, него што знамо одговора — ово је тема о којој се мора више и чешће разговарати. Јер, желимо да останемо насмејани и здрави као на фотографији насталој на крају нашег ЧОС-а.

Припремила: наставница Емилија Ћоровић