Наставак програма “Основи безбедности деце”

Са почетком нове школске године наставља се реализација програма ”Основи безбедности деце”, коју од пре две године, на основу потписаног споразума између Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Министарства унутрашњих послова, реализују припадници Министарства унутрашњих послова који поседују знања и вештине из области које се изучавају.

Програм „Основи безбедности деце“ биће реализован и током школске 2019/2020. године кроз час одељењског старешине, један месечно, са ученицима свих одељења четвртог и шестог разреда.

Циљ програма је стицање нових и унапређење постојећих знања, вештина и ставова ради подизања безбедносне културе ученика.

Области које ће бити реализоване кроз наставу су:

• Безбедност деце у саобраћају
  • Полиција у служби грађана
  • Насиље као негативна појава
  • Превенција и заштита деце од опојних дрога и алкохола
  • Безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа
  • Превенција и заштита деце од трговине људима
  • Заштита од пожара и
  • Заштита од техничко-технолошких опасности и природних непогода.

Прва тема у нашој школи биће ”Безбедност деце у саобраћају”, а први час већ је одржан данас у одељењу IV3.