Час програмирања робота

Математичка секција у сарадњи са школом рачунара ,,Нимико“, организовала је час програмирања робота 19.9.2019.

Ученици петог и шестог разреда су научили како се инсталира програм MI-ROBOT на мобилним телефонима, а затим неколико основних команди (MOVE, ROTATE, MUSIC). Написали су програм и омогућили да робот слуша њихове команде.

Формирао се дуг ред оних који су написали исправан програм и желели да провере да ли их робот слуша. Овога пута робот се кретао у правцу који смо ми одредили, окретао се за задати угао и певао изабрану музику.

Уз помоћ Маје Милекић студента електотехнике и Драгане Милекић из школе ,,Нимико“, схватили смо да уз знање математике, енглеског језика и наравно информатике и програмирања можемо да напишемо програм за робота.

Роботи данас раде на паковању пакета у магацинима, склапају аутомобиле уместо људи, помажу у гашењу пожара, користе се у медицини, постоје већ и програмирани аутомобили који могу да се крећу без помоћи човека.

Припремила: наставница Зорана Раичевић

[foogallery id=”8564″]