DSC_0223

Ученици наше школе, спортисти, пливачи, учествовали су на Републичком првенству.

У разговору са њима сазнајемо да тренирају од 2 године, као Зорана Буњевачки, до 9 година. Неки су почели како би се физички правилно развијали, а касније им се допало. Такође, истичу да иако је реч о појединачном спорту, није им досадно док пливају. Размишљају о техници, да све испоштују што се од њих захтева, а неки певају, како би им било лакше. Ученици пливачи истичу да су тренинзи сваког дана, али да не одустају јер имају мотив да се и даље баве. Неко размишља о професионалном  бављењу, неки од њих о рекреативном.

Свакако, достојно су нас представили на Републичком првенству:  Марија Цабадај V2 – освојила 2. место, Никола Мргић VII2, Бранислав Паркајић VII4, Новак Тица V1, Лена Кочовић VIII3, Дарко Немет VIII3, Тамара Влатковић VIII4 и Лука Kецић II2.

Припремиле: Ања Живковић, Теса Фодор, Елена Коњикушић, Милица Кузмић, Александра Јованов, чланови новинарске секције школе

DSC_0223

DSC_0327