20190511_093631a

“Жарковци” и ове године успешни у роботици

На међуокружном такмичењу ”Робо-инт инвент” одржаном 11.5.2019. у ОШ ”Петар Петровић Његош” у Зрењанину ученици наше школе остварили су изузетан успех, освојивши врло висока места на овом нивоу такмичења из роботике, а у оквиру предмета техника и технологија, односно техничко и информатичко образовање.

Вукашин Жировић, ученик одељења VI1 освојио је прво место у категорији ученика шестог разреда основне школе, приказавши своје знање из роботике, програмирања али и управљања роботима. Друго место заузео је ученик из истог одељења Маријан Петровић, такође на основу знања и израде макете покретане програмираним системима управљања.

У категорији ученика седмог разреда Дамјан Попетру VII3 освојио је прво место, а Марко Бутина VII2 друго место, приказавши своје изузетно успешне моделе на овом високом нивоу такмичења.

Сва четири ученика са овако оствареним успехом пласирала су се на републичко такмичење које се ове године одржава у Пожеги 25.маја 2019.

Ментор ученицима била је наставница технике и технологије, односно техничког и информатичког образовања Снежана Врањеш.

Честитамо!