20190410_081700

Пројектна настава са петацима

Данас, 10.4. у сва четири одељења петих разреда организована је једна од активности у пројектној настави са темом Робинзонијада. Идеја, која се родила у радионичком раду на једном семинару, преточена је у дело!

Петаци су после читања одломка романа Робинсон Крусо Данијела Дефоа, гледања филма, и истраживачки усмерених задатака, проживљавали своју “робинзонијаду”! Наиме, двориште школе је било пусто острво, а они су трагали и стварали… Настава се око исте теме, наредних дана, наставља у учионици!

Наставнице српског језика Оливера Урошев Палалић и Емилија Ћоровић изузетно су задовољне ученичком креативношћу и посвећеношћу којом су приступили овој теми. Наиме, циљ наставе је усмерена, истраживачка настава, чији је крајњи резултат – продукт, који су ученици и демонстрирали!

Припремила: наставница српског језика Оливера Урошев Палалић