Песничка штафета 2019.

Песничка штафета, традиционална манифестација Градске народне библиотеке ”Жарко Зрењанин”, 45. по реду, ових дана путује од школе до школе Зрењанина и околине у потрази за најлепшим стиховима малих песника основаца.

Гост водитељ овогодишње Песничке штафете је Владимир Андрић, наш познати песник, писац, драматург, редитељ и дугогодишњи уредник Дечјег и школског програма Радио-телевизије Београд, аутор телевизијских серијала за децу Лаку ноћ, децо и Пустолов…  Тим поводом Градска народна библиотека објавила је и представила књигу прича и песама “Савршен дармар”.

Песничку штафету у нашој школи дочекали смо у среду 3. априла. Добродошлицу гостима први су пожелели ученици I4 и III2, који су са учитељицама Људмилом Воркапић и Јованком Вукојевић припремили пригодан програм, сачињен од стихова Владимира Андрића.

Након тога својим песмама представили су се наши млади песници, ученици од 1. до 8. разреда, укупно њих 23. Жири је имао тежак задатак, већали су дуго, и одлучили да су за нијансу бољи од осталих били: Алекса Пајовић II4 у конкуренцији млађих разреда, као и Филип Шубони V1, Елена Сантовац V3 и Димитрије Станисављев V4, међу старијим ученицима, чиме су се пласирали у наредни круг такмичења, односно у завршницу Песничке штафете, која ће се одржати у Културном центру Зрењанина, у четвртак, 11. априла.