20190319_132427

Још један у низу угледних часова

На часу хемије, у седмом три, одржан је угледни час. Тема часа била је Вода, поводом 22. марта – Светског дана вода. Овај дан је установљен 1992. године одлуком УН, а обележава се у циљу указивања на важност заштите воде, као и недостатак воде у многим крајевима света.

О тој теми, ученици седмог разреда су користећи изворе са интернета, а корелирајући ову тему са основном темом хемије и наставом географије, биологије, физичког васпитања, српског и страних језика, представили значај и проблематику воде како у Зрењанину, тако и поредећи нерационално коришћење воде на релацији село-град. Ученици су кроз свој рад развијали компетенције за: сарадњу, заштиту животне средине, компетенцију за учење, естетичку и дигиталну компетенцију. Све то, представили су гостима часа, педагогу школе Јадранки Добријевић и ученицима петог два, који ће на часу српског језика у примерима радова ученика седмака, тражити глаголске облике. Занимљив и користан час хемије је био пред нама!

Припремила: Оливера Урошев Палалић, координатор Тима

[foogallery id=”7637″]