Dunja A.

Прва награда “Светосавља” за Дуњу Анђелковић

Литерарни конкурс организације “Светосавље”, намењен  традиционално ученицима петог и шестог разреда основне школе  поводом Савиндана, инспирише већ неколико година ученике ОШ “Жарко Зрењанин”. Тако су и ове године наши ђаци писали, а тема је била: Молим ти се, Свети Саво.

Димитрије Станисављев, ученик V4, је похваљен, а Дуња Анђелковић, ученица VI4, је првонаграђена. Награду је примила на 19. Светосавском балу. Представљамо вам њен састав.

Молим ти се, Свети Саво

Гледам у празан папир већ неколико тренутака,  котрљам оловку по папиру. Мир и тишина око мене.

Читала сам мудрости које си нам оставио и дирнута сам Твојим снажним, дубоким мислима.

Молим ти се, Свети Саво, да речи поново имају право значење; да се свако запита да ли ради оно што говори, да ли другима ради оно што и себи жели; да ли је неком рекао нешто и зажалио; да ли је скоро некоме рекао: Волим те!, и заиста то и осећао.

Свети Саво, молим Те да нам опростиш што Твој савет слушали нисмо. Зидови су се уздигли међу људима и са њих одјекује: Моје! Твоје! Веће! Мање!

Молим Ти се, Светитељу, помози да зидове срушимо, да љубав вратимо, да речи уздигнемо, да једни другима опростимо!

Надам се, учитељу, да ће моје молитве стићи до тебе, а благослов Твој бити на нама.

Браво, Дуња!

Припремила: Јелица Попов, наставница српског језика