Енергија свуда око нас 2018.

На такмичењу у оквиру пројекта Покрајине ”Енергија свуда око нас” ученик седмог разреда наше школе Срђан Кнежевић освојио је 3. награду у катергорији мултимедијалне презентације. Његов ментор била је проф. Снежана Врањеш. Свечано уручење награда одржано је у холу владе Војводине, у Новом Саду, 23.01.2019. пред уваженим званицама који су уједно и били покровитељи овако значајног пројекта.

Организатори и реализатори су Центар за развој и примену науке, технологије и информатике и Савез информатичара Војводине. Покровитељи пројекта осим Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице су и ФИМЕК, Симпролит и Технолошки факултет Нови Сад. Уз подршку Покрајинског секретаријата за образовање и културу и Покрајинског секретаријата за енергетику и минерална горива покренута је ова веома корисна акција школске 2009/2010. године и од тада до данас број учесника се све више повећавао да би ове године у мноштву веома успелих радова наш ученик успео да освоји ово високо место на чему смо веома поносни.

Припремила: наставница Снежана Врањеш