Дан школе 2018.

У среду, 5. децембра, свечано смо прославили Дан школе, у препуном школском холу, у присуству ученика, родитеља, представника локалне заједнице, запослених…

Програм је почео финалним такмичењем у склапању Рубикове коцке, које се у организацији актива наставника математике одржава већ шест година у нашој школи, а ово је десети пут да се ученици надмећу и из године у годину интересовање је све веће.

Резултати су следећи:

Једна страна коцке – девојчице:

1. Невена Думанић VII3
  2. Милица Бербаков VII3
  3. Ана Антонић  V2

Једна страна коцке – дечаци:

1. Никола Станишић  IV2
  2. Немања Банч VII1
  3. Стефан Росић VI2

Цела коцка:

1. Никола Влачић VI2
  2. Немања Банч VII1
  3. Ђерђ Јуштин VI2

Након такмичења уследила је приредба, која је почела обраћањем директора школе Мирослава Брњоша присутнима. Драмска секција наставнице Марине Живин извела је позоришну представу „Моја дивна, луда породица“ (по мотивима књиге „Смејалице“) Бојана Љубеновића. Сценографију је осмислила наставница Хајналка Ђокић. Ритмичку тачку, која је уследила након представе, са ученицима четвртог разреда припремила је учитељица Јадранка Жигић.

Након тога наставница Емилија Ћоровић прогласила је победнике и поделила награде ученицима најуспешнијим на литерарном конкурсу, који смо расписали поводом Дана школе на тему ”Шта се воли у школи”.

Књигама су награђени следећи млади песници:

• Милош Јелић, 6. разред, ОШ „Вук Караџић“ , Зрењанин
  • Невена Панић, 5. разред, ОШ „Жарко Зрењанин“, Зрењанин
  • Нађа Париповић, 4. разред, ОШ „ Јован Цвијић“, Зрењанин
  • Вук Кондић, 4. разред, , ОШ „ Јован Цвијић“ ,Зрењанин
  • Немања Богдановић, 4. разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Перлез
  • Јелена Кеврешанов, 2. разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Зрењанин

За крај програма мали играчи Центра за очување традиционалне културе ”Ђерђеф” извели су сплет народних игара.

Припремила: Мирјана Радовановић

Фотографије: Драгана Табачки