Сарадњом до знања: математика и ликовна култура

“Геометријска тела – амбалажа” била је тема око које су током протекле седмице сарађивале наставнице математике Ибојка Грунчић и наставница ликовне културе Хајналка Ђокић. Предмети наизглед неспојиви, али корелација међу њима и сарадња међу наставницама омогућила је ученицима да усаврше нека знања и да поред тога испоље своју креативност.

На часу математике ученици VIII1 конструисали су и нацртали мрежу квадра, коју су на часу ликовне културе осликавали. Задатак је био да направе идејно решење за тетрапак воћног сока. Тродимензионални радови, које су добили склапањем мреже у квадар, добили су и посебну димензију када су им додати чепови или сламчице. Радови ће бити изложени у холу наше школе.

Наставнице: Ибојка Грунчић и Хајналка Ђокић