Наши атлетичари

Ученици наше школе с поносом могу да представе своје другаре, учеснике атлетских такмичења општинског и окружног нивоа.

А то су: Алекса Бајин и Милош Миолски, носиоци првог места на општинском такмичењу, као и првог места окружног такмичења.

Такође, ту су и Јован Јокић и Сара Гут, освајачи сребра на општинском такмичењу, док је Сара на окружном остварила и бронзу.

Треће место општинског такмичења остварили су Луна Антић и Анита Савин.

У необавезном разговору са овим такимичарима сазнали смо да већина већ дуго година тренира атлетику, да им је то омиљени спорт. Једино Јован Јокић тренира фудбал, али није ништа мање успешан у атлетици, док се Анита Савин бави тенисом, али јој је и атлетика велика љубав.

Ученици истичу да су се за такмичења спремали од две недеље до месец дана и да им није било тешко. На питање шта им је водиља у овом спорту рекли су да је то победа, али да и када истрче трку воле да легну на терен и уживају у постигнутом, како истиче Сара Гут.

Припремиле: Ања Живковић, Елена Коњикушић, Александра Јованов, Теса Фодор и Милица Кузмић,

чланови новинарске секције школе, ђаци-репортери