Професор из Шпаније на часовима шпанског језика у нашој школи

Хесус Гонсалес Перес (Jesús González Pérez), професор шпанског језика из школе Местер из Саламанке (Шпанија), био је у среду, 24. октобра гост наше школе и имао прилике да поразговара са ученицима о темама које су им биле веома занимљиве: култури Шпаније, обичајима, националним јелима, спорту и културним знаменитостима.

Професор је у сарадњи са наставницама Весном Бјелић и Анелом Милин одржао три часа у одељењима: VI1, VI4 и VIII4, и успео да на интересантан начин ученицима дочара живот у Саламанки, граду са најстаријим универзитетом те земље, две катедрале и културним центром покрајине Кастиља и Леон (Castilla y León). Ученицима је било занимљиво да слушају изворног говорника овог језика, а професор је задовољан конверзацијом коју је остварио са нашим ученицима и нада се будућој сарадњи.

Припремила: наставница Весна Бјелић