20181006_114905

Ботаничка башта и ЗОО врт

У оквиру програмских садржаја наставног предмета ЧУВАРИ ПРИРОДЕ, ученици 6. разреда су 6.10.2018. године у пратњи наставница биологије Ане Јованов и Иване Вуков, посетили Ботаничку башту Јевремовац, Зоолошки врт и Калемегдан у Београду.

У ботаничкој Башти су их дочекала многа изненађења. Видели су и сазнали занимљиве ствари о многим биљкама, а прелепи стакленик је омогућио овим младим љубитељима природе да завире и у неки други свет, свет пустињских и тропских биљака – кактуса, млечика, орхидеја, банана… Обишли су и Јапански врт са језерцетом, каменчићима и малом старинском чајџиницом.

У зоо-врту су уживали посматрајући крокодиле, беле лавове, слонове, жирафе и неизбежне мајмуне.. Ученици наше школе су на овај начин обележили Светски дан заштите животиња.

И ђацима и наставницама ће овај излет остати у прелепом сећању.

Припремила: наставница Ивана Вуков