DSC_1052a

Oдржан час поводом Светске недеље математике

У среду 10.10.2018. наставница математике Зорана Раичевић одржала је часове у одељењима VIII3 и VIII4, посвећене обележавању Светске недеље математике.

Ученици су се овом приликом упознали са занимљивим светом ”тачака које експлодирају”.

Прво су погледали кратке видео лекције које је припремио чувеног математичар James Tanton, а затим су решавали задатке користећи ”машине 2-1, 3-1 и 10-1”.

Закључили су да је у данашњем свету корисно знати страни језик – енглески, информатику и наравно математику.

Причали су о томе да као и спортиста који тренира да дође до узбудљивог такмичења, будући математичар мора много да учи и припреми се да разуме занимљиви свет математике.

Тачке које експлодирају увод су у бинарни свет рада рачунара, у тродимензиони свет лета авиона, у декадни свет у коме најчешће размишљамо…

Час су посетили и ученици седмих разреда тако да је једног тренутка у мултимедијалној учионици било више од 80 расположених математичара.

Лекције и задатке прилагођене нашим ђацима можете да погледате на сајту   https://goo.gl/d3pFgV

Припремила: наставница Зорана Раичевић