Успешно завршен Читалачки маратон

Гласањем чланова Читалачког клуба за најбољи роман међу пет одабраних од стране стручног жирија, завршена је акција Читалачки маратон коју је покренула Издавачка кућа „Клет“. Током школске године ученици су читали изабране романе и анализирали их кроз бројне радионице са наставницама српског језика Оливером Урошев Палалић и Драганом Табачки. Читање додатне литературе, развијање креативности и критичког мишљења само су неки од циљева акције који су успешно реализовани.

Гласањем за најбољи роман чланови Читалачког клуба истовремено су учествовали и у наградној игри, а наша ученица Јасна Ишпановић била је срећне руке, те ће бити награђена пригодним поклоном  који ће јој, сигурни смо, учинити читање још дражим.