20180412_125333

Читалачки клуб у Жарку

Акција Издавачке куће Клетт – Читалачки маратон, покренута је у нашој школи од почетка школске године. Наша школа једна је од 300 школа у Србији које су узеле учешће у овој акцији и оформиле читалачке клубове.

Пет најбољих романа по мишљењу жирија читају се и тумаче радионичким радом, дискусијом и анализом.

Читалачки клуб активно учествује у реализацији ове акције, а право задовољство наставницама Драгани Табачки, вођи клуба, и Оливери Урошев Палалић, сарадници клуба, јесте то што ученици читају дела из љубави, знатижеље, чиме акција још више добија на значају. Чланови Читалачког клуба радо читају романе јер су им, како кажу, тематски интересантни и садржајно и језички блиски. Тиме се остварује основни циљ ове акције да се негује српска књижевност за младе, као и да се ученици стимулишу за читање додатне литературе.

Припремиле: наставнице Оливера Урошев Палалић и Драгана Табачки

20180412_122614