Шах – општинско првенство

У суботу 3.3.2018. у нашој школи одржано је појединачно општинско првенство ученика основних школа у шаху, а у недељу 4.3.2018. екипно такмичење. Надметање основаца прогласио је отвореним Љубомир Станисављев, заменик Покрајинског секретара за спорт и омладину, пожелевши срећу такмичарима.

У појединачној конкуренцији међу 82 такмичара, представљало нас је 14 ученика, 12 дечака и 2 девојчице. Дечаци су се такмичили у узрасним категоријама 1, 3, 4, 5, 6. и 8. разреда, док су нас девојчице представљале у узрасним категоријама 4. и 6. разреда.

Наши ученици освојили су 7 диплома, 5 првих и 2 трећа места у појединачном надметању:

ДЕЧАЦИ
1. разред: 1. место Петковић Стефан
3. разред: 1. место Денда Марко
5. разред: 1. место Петронијевић Огњен
6. разред: 1. место Паркајић Бранислав
8. разред: 3 место деле Вуковић Борис и Думанић Срђан
ДЕВОЈЧИЦЕ
4. разред: 1. место Сантовац Елена

На ЕКИПНОМ такмичењу у недељу освојили смо ПРВО место, оправдали резултате остварене претходних година и доказали да се на ”Жаркове” шахисте озбиљно треба рачунати и на наредним надметањима.

Екипу су чинили:

1. Паркајић Бранислав, 2. Петронијевић Огњен, 3. Думанић Срђан, 4. Вуковић Борис, 5. Сантовац Елена, 6. Думанић Невена и 7. Денда Марко

Честитамо!

У наредној галерији можете погледати све резултате.