Screen Shot 2018-01-27 at 21.39.31

Похваљене на конкурсу „Школски зелени прес 2017“

Часопис „Чувари равнице“ расписао је и ове године конкурс за новинарске чланке и фото приче на еколошке теме. Између 400 пристиглих радова из 97 школа, жири је одабрао најбоље који ће бити објављени у овом часопису.

Међу похваљеним радовима налази се фото прича „Не прљај, нема разлога за то!“ Дуње Анђелковић, наше ученице петог разреда, и лични осврт Дуње Печи и Јоване Микановић, наших осмакиња, на акцију сакупљања хартије коју традиционално у нашој школи организују Мали еколози: „Рециклажа у Жарку“.

Screen Shot 2018-01-27 at 21.42.07

Инспирисани овим успехом, позивамо вас да размишљате и понашате се еколошки, и забележите фотоапаратом, камером или, просто, запишете, добре и лоше примере човековог односа према природи и животној средини. Своја запажања, фотографије, филмове…поделите са нама како бисмо живели у здравијем и уређенијем окружењу.

Еколошки поздрав, Мали еколози!