OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У недељу, 17.12.2017. године, ученици старијих разреда су посетили Фестивал науке у Београду, са наставницама Аном Јованов, Хајналком Ђокић и директорком школе Иваном Бошњак. Био је то још један узбудљив и упечатљив догађај, где је наука била у центру наших интересовања.

Обилазак Фестивала смо започели посматрањем спектакуларних сценских ефеката холивудских филмова, са све каскадерима заједно и директним учешћем посетилаца.
Кроз три хале Београдског сајма, наука нас је без престанка освајала. Сазнали смо како се прави соларна кућа, како нас покреће енергија, какво је било ледено доба, како су настали вулкани, склапали људски скелет, гледали како се пружа прва помоћ у невољи, како појас може спасити живот, ласером мерили скокове у вис и у даљ, палили ватру додиром стакленог штапића, видели Т-реxа уживо, а робот Срећко је анализирао наше покрете лица и измамио осмехе… дружили смо се и са неизоставним и популарним јутјуберима.

Заиста динамичан и спектакуларан дан који ће се памтити. Надамо се да ћемо се дружити са науком и наредне године!

Припремила: наставница Ана Јованов