Угледни час у VI3 – „Паразитски црви“

Ученици шестог три су, уз помоћ наставница билологије Иване Вуков и српског језика Оливере Урошев Палалић, реализовали су двочас са темом: „Паразитски црви“.

На основиу раније припремљених задатака, подељени у шест група, а унутар групе на улоге научника, ветеринара, лекара и пацијената, ученици су утврдили основна знања о одликама паразитских црва. Представили су грађу организма, болести које изазивају, начин преношења болести, начин превенције, мере заштите и лечење.

Навели су неке занимљивости о самим организмима, као и занимљивости из радне праксе ветеринара, лекара и научника.

Међупредметном интеграцијом, повезивањем наставе биологије и српског језика, ученици су подстицани на самостално сценско стваралаштво, креативност и казивање по улогама. Запажали су, закључивали, доказивали подацима из текста и животне стварности.

Посетиоци часа, гости – ученици шестог четири и шестог два, као и неки предметни наставници, будно су пратили „црве“ у шестом три!

Припремила: наставница Оливера Урошев Палалић