Здрава храна нема мана

Према календару здравља 16. октобар се обележава као Светски дан здраве хране. Наша школа се придружила обележавању овог значајног датума, организујући изложбу ученичких радова и вршњачку едукацију на тему „ЗДРАВА ХРАНА НЕМА МАНА“.

Ученице 8-4, које похађају изборни предмет домаћинство, под менторством наставнице биологије Иване Вуков, посетиле су  ученике V1, V2, V3 и V4 разреда током часа одељењског старешине. Том приликом успели су да заинтересују своје млађе другаре и да их на интересантан начин упознају са правилном исхраном. Ученици су показали своје знање, али и стрпљење за „ Не љути се човече“ у игри под називом „Здрава храна нема мана“. Такмичарски дух, дивно дружење  и позитивна енергија владала је на сваком часу, а победничке екипе су добиле дипломе.

Искрено се надамо и верујемо да ће након ове активности ученици бар мало променити  своје навике у погледу исхране.

Припремила: наставница биологије Ивана Вуков