18452639_679931118870464_1419743802_o

У протеклу среду, 10. маја, ученици VIII 2 присуствовали су  двочасу  у овиру пројекта „Сарадњом до знања“. Тема је  била: Истраживање угрожености стања животне средине у окружењу – Мој Зрењанин. Настaвнице Ивана Вуков, Оливера Урошев Палалић и Милица Кирћански осмислиле су радне задатке, дале упутства и пратиле рад група да у временски предвиђеном року буду реализовани.

Наиме, ученици су кроз три предмета – биологију, српски језик и информатику, истражили угроженост Бегеја, школе и њене околине, пута до школе, центра града, као и паркова.

Кроз репортажу и филм, подељени у пет радних група, сви ученици су активно учестовали и на одличан начин нам приказали укроженост животне средине, као и активности којим би се загађење могло смањити.

Приоремила: наставница Оливера Урошев Палалић