Жарковци поново успешни на државном такмичењу

На републичком такмичењу ”Робо-инт инвент” одржаном 13.5.2017. у ОШ ”Јован Јовановић Змај” у Свилајнцу, ученици наше школе остварили су изузетан успех освојивши поново врло висока места на највишем нивоу такмичења из техничког и информатичког образовања.

Лука Радаковић ученик одељења VII2 освојио је 1. место у категорији ученика седмог разреда основне школе, приказавши своје знање роботике, програмирања, али и управљања роботима.

Друго место заузео је ученик VIII1 Марко Антић, такође на основу теста знања и израде макете покретане програмираним системима управљања.

Поред Луке Радаковића и Марка Антића похваљени на овом такмичењу су и Тијана Перц VIII3 и Вукашин Николин VIII1.

Ментор ученицима била је наставница техничког и информатичког образовања Снежана Врањеш.

Припремила: наставница Снежана Врањеш