ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ, УКОЛИКО СТЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ДА СВОЈЕ ДЕТЕ УПИШЕТЕ У НАШУ ШКОЛУ, ЕВО НЕКОЛИКО ВАЖНИХ ИНФОРМАЦИЈА!

Када се врши упис деце у основну школу?

Дете можете уписати у основну школу „Жарко Зрењанин“ сваког радног дана од 8.00 до 13.00 сати, код психолога или педагога школе, на телефон 548-820 или тако што ћете лично доћи у школу у том периоду и уписати своје дете. Школе не добијају спискове деце од вртића, тако да сваки родитељ мора сам да упише своје дете у први разред!

Упис првака у основну школу

У основну школу уписују се деца која имају најмање шест и по и највише седам и по година, на почетку школске године.

Школску 2018/2019. годину уписују деца рођена у периоду од 01.03.2011. до 28.02.2012. године.

Документа за упис у основну школу

Документа потребна за упис првака у основну школу:

• извод из матичне књиге рођених – оригинал или оверена фотокопија
  • уверење о завршеним припремном предшколском програму
  • доказ о лекарском прегледу детета
  • доказ о пребивалишту родитеља

Систематски преглед

Систематски преглед деце пред упис у први разред основне школе обавља се код педијатра који на основну прегледа других специјалиста одређује процену здравтсвеног стања детета. Након прегледа педијатар издаје потврду која се прилажe приликом уписа детета у основну школу.

Зрелост детета за похађање основе школе испитује школски психолог.

Тестови за испитивање будућих првака

Тестирање будући првака врше психолог и педагог школе. Када пријавите дете у нашу школу, психолог и педагог ће вас обавестити о термину када ћете довести дете на тестирање. Деца се тестирају у школи. При тестирању деце примењују се стандардни поступци и инструменти који су препоручени од стране овлашћене стручне организације.

Тестирање ће се почети у мају.

Стручна служба школе: Јадранка Добријевић, педагог; Ксенија Петковић, психолог

ОЧЕКУЈЕМО ВАС!