Посета Дечјем селу

Сваке године ученици наше школе иду у посету Дечјем селу у Сремској Каменици, у оквиру Дечије недеље, поводом хуманитарне акције „ Деца деци “ у програму клуба за УН. Одељењске заједнице од петог до осмог разреда, прикупљају поклоне, које им потом односимо.

Ове године, по двадесети пут, у посету је пошло око педесеторо деце из свих старијих одељења.

Домаћини су нас срдачно дочекали. Након лепих речи, ђаци су отишли да се упознају са децом из села и виде како они живе. Од њих су сазнали како им тече један просечан дан – устајање у 6, одлазак у школу, потом учење, уређивање села, дневне активности и слободно време.

Забавно дружење и прича трајали су пуна два сата. Посета се завршила једном пријатељском фудбалском утакмицом.

Вратили смо се пуни утисака, јер смо упознали нове другове, са којима  ћемо  остати у контакту.

Нашим ђацима увек је драго да посете Дечје село, и задовољство им је да чине нешто добро и хумано.

Поред посете Дечијем селу, обишли смо и манастир Ковиљ и манастир Васкрсење Христово. И на самом крају, наравно, провело неко време у центру Новог Сада.

Припремила: Душица Пиперски, сарадник новинарске секције