Гошћа из Пољске

У склопу припрема за градску дечју манифестацију „Европско село“, данас смо у школи угостили Јоану Будишин, аташеа за културу при амбасади Републике Пољске у Београду. Ова посета је организована да би ученици, који се ових дана интензивно припремају за презентацију Пољске, сазнали о овој држави још по нешто занимљиво, а из „прве руке“.

Гошћа нас је пре свега одушевила одличним познавањем српског језика, а онда и заиста занимљивим причама и легендама из Пољске историје, али и презентацијом данашње Пољске.

За узврат, ми смо у њену част, припремили програм, плесали и певали. Ученици првог разреда плесали су „Краковјак“, а група ученика другог, трећег и четвртог разреда „Полонезу“. Припремила их је учитељица Јадранка Жигић. Хор млађих разреда, који је припремила вероучитељица Милица Ненин, извео је песму на пољском „Хеј, соколи“.

Дружење са нашом гошћом Јоаном Будишин настављено је и у поподневној смени.