Заједно за Луку

Ученици одељења  IV 1, са учитељицом Јасном Вујадиновић, покренули су у нашој школи хуманитарну акцију, како би помогли свом другу из одељења Луки Марковићу, који у мају треба да отпутује у Русију, на операцију очију. Одлучили су да, колико могу, помогну Лукиним родитељима да сакупе новац за авионске карте.

Ученицима IV 1 у сакупљању новца придружили су се чланови Клуба за УН наше школе, са наставницом Славицом Новаковић, као и чланови Ученичког парламента, одлуком да део новца сакупљеног од журке, поклоне Луки. Координатор акције била је библиотекарка Мирјана Радовановић.

Лукини другари из одељења сакупили су 32.268,00 динара, Клуб за УН укупно 11.971,00 динар и 10 евра, а Ученички парламент приложио је 10.000,00 динара. У акцији је укупно сакупљено 54.239, 00 динара и 10 евра.

Луки ћемо још само пожелети срећан пут и успешну операцију…