абц123

На грешкама се учи

Тематски час „Граматематика” (српски језик и математика) одржан је 21. априла 2016. у одељењу 71.

На првом часу ученици, подељени по групама, имали су задатак да на примерима датим на листићу исправе грешке познавајући граматику, правопис и математику. На другом часу су уз помоћ презентације коментарисали  решења. Другом часу присуствовали су и ученици 72 и равноправно се укључили у дискусију.

Пример (Исправи грешке у тексту):

Запиши израз који представља производ збира и разлике непознатог броја и броја петста. Ако је тај производ једнак двесто педесет хиљада, тада је не познати број рацијоналан

Ако вам се допада пример, комплетну презентацију можете да погледате овде:

Идеју наставнице математике Зоране Раичевић и наставнице српског језика Јелице Попов, овај пут реализовали су наставница српског језика Оливера Урошев Палалић, наставница математике Кристина Барши и Зорана Раичевић.

Припремила наставница: Зорана Раичевић

[foogallery id=”1695″]