Бадминтон турнир – три медаље за Жарковце

У недељу 17.4.2016. године, у техничкој школи у Железнику, одржан је међушколски турнир у бадминтону. Више од 60 ученика из 6 градова Србије борило се у конкуренцијама ученика од 1. до 8. разреда основне школе, а међу њима било је и 5 ученика из наше школе.

Као што су нас већ навикли, наши ученици су и овог пута били фантастични и освојили су три медаље. Најсјајнија је била Катарина Поморишац у категорији девочица од 5. до 6. разреда, која је изненадила све фавориткиње и попела се до највишег постоља, освојивши прво место. Алекса Станисављев  је такође био одличан освојивши 2. место у конкуренцији ученика од 7. до 8. разреда, док је Даница Станисављев била бронзана у категорији девојчица од 7. до 8.

Овим је наша школа још једном доказала да је прави мали центар овог предивног али још недовољно популаризованог спорта у нашем граду.

Припремио: Дарко Царић

[foogallery id=”1606″]