Појединачно и екипно окружно првенство у шаху

ПОЈЕДИНАЧНО првенство ученика основних школа Средњобанатског округа у шаху 2015-16. одржаће се у недељу, 17. априла 2016. године од 10 часова у ОШ “Жарко Зрењанин” Зрењанин.

Такмичење ће се одвијати у 4 групе:

– Група ученика 1. и 2. разреда,
– Група ученика 3. и 4. разреда,
– Група ученика 5. и 6. разреда,
– Група ученика 7. и 8. разреда.

Дечаци и девојчице се такмиче у оквиру исте групе, након чега се праве табеле у свакој од 8 група, по узрасној категорији и полу такмичара. Игра се 7 кола, „Швајцарски систем“ (могуће промене на лицу места, у зависности од броја пријављених играча), уз паровање, коришћењем програма SwissManager. Темпо игре је 15 минута по играчу. Игра се по правилима убрзаног шаха.

Пријаве такмичара до суботе, 16. априла 2016. године, а пријавити се можете и на сам дан такмичења, до 9:30 часова. Потребно је навести име, презиме и разред сваког играча.

Сви играчи треба да понесу комплет фигура и исправан шаховски часовник.

За три првопласирана такмичара обезбеђене су дипломе, док првопласирани у свакој табели (укупно 8) аутоматски стичу право учешћа на Републичком такмичењу.

ЕКИПНО првенство ученика основних школа Средњобанатског округа у шаху 2015-16. одржаће се у недељу,17. априла 2016. године од 14 часова (оквирно) у ОШ “Жарко Зрењанин” Зрењанин.

Игра се 7 кола, „Швајцарски систем“ (могуће промене на лицу места, у зависности од броја пријављених екипа), уз компјутерско паровање, коришћењем програма SwissManager. Темпо игре је 15 минута по играчу. Игра се по правилима убрзаног шаха.

Пријаве екипа до суботе, 16. априла 2016. године, а пријавити се можете и на сам дан такмичења, до 13 сати. Потребно је навести име, презиме и разред сваког играча, као и распоред по таблама. Екипу чине 4 играча и 2 резерве. Екипа може учествовати, ако има бар 2 играча. Уколико имате женску екипу, све је исто, осим што екипу чине 2 играчице и 1 резерва.

Све екипе треба да понесу комплете фигура и шаховских сатова.

За три првопласиране екипе обезбеђене су дипломе, а првопласиране екипе пласираће се на Републичко такмичење.

Пријављивање за оба такмичења се врши:

• поштом, на адресу школе: Ђурђа Смедеревца 78, 23000 Зрењанин,
  • телефоном, на број: 023/548-820 ОШ „Жарко Зрењанин“,
  • на e-mail: oszarko@oszrenjanin.edu.rs  или  samolovacs@yahoo.com

ОРГАНИЗАЦИЈА: ОШ „Жарко Зрењанин“ Зрењанин и ШС Зрењанин.

КОНТАКТ: 023/548-820 ОШ „Жарко Зрењанин“,

062/8032624 Самоловац Саша (председник ШС Зрењанин).