Посета Дечјем селу

У организацији Клуба за Уједињене нације наше школе, а поводом Дечје недеље, по 17. пут посетили смо Дечје село „Др Милорад Павловић“ у Сремској Каменици. У хуманитарну посету овом селу, у коме живе деца без родитељског старања, кренули су ученици VII и VIII разреда, у пратњи директорке Иване Бошњак и наставница: Славице Новаковић, Хајналке Ђокић и Снежане Врањеш. Хуманитарну помоћ и поклоне деци обезбедили су ученици, њихови родитељи и наставници, као и породица Сурдућан и фирма Mis Comerc.

Након обиласка, разговора и дружења, пуни утисака и очију пуних суза напустили су ово „село где љубав станује“.

У повратку, обишли су кућу Јована Јовановића Змаја у Сремској Каменици и манастире Јазак и Врдник.

[foogallery id=”335″]